حمایت از جنبش دادخواهی – کنفرانس در شهرداری منطقه 5 پاریس

در حمایت از جنبش دادخواهی شهیدان قتل عام 67 و همبستگی با هوطنان زلزله زده در کرمانشاه، روز سه‌شنبه 7 آذر 96 یک کنفرانس در شهرداری منطقه 5پاريس، برگزار شد.

گزارش کوتاهی از اين کنفرانس:

شهرداری منطقه 5پاریس در مجاورت پانتئون آرامگاه مشاهیر فرانسه واقع شده است. در روز سه شنبه 7 آذر 96 کنفرانسی با حضور منتخبان مردم فرانسه، شهرداران فرانسه و شخصیت های برجسته سیاسی و مدافعان حقوق بشر در حمایت از جنبش دادخواهی  قتل عام سال 67 برگزار شد.

همزمان با این کنفرانس ، نمایشگاهی برای گرامیداشت یاد شهیدان قتل عام 67 و همچنین اعلام همبستگی با قربانیان زلزله در استانهای غربی کشورمان برپا شده بود. در اين نمايشگاه اسناد جنايت عليه بشريت ، از اسناد بين‌المللی محکوميت اين قتل‌عام ،فراخوان بين‌المللی برای تحقيقات تا اسامی جنايتکاران، عاملان و آمران اين قتل‌عام و انبوه اسناد ديگر در به نمایش عموم گذاشته شده بود.

در این کنفرانس در این شهرداری منطقه 5پاريس برگزار شد ،تعدادی از منتخبان و شهرداران فرانسه و شخصيتهايی که حضور داشتندسخنرانی کردند، از جمله خانم فلورانس برتو شهردار منطقه 5پاريس که ميزبان اين جلسه بود . آنها در سخنرانيهايشان تأکيد کردند که عاملان قتل‌عام 67بايد به پاي ميز عدالت کشيده بشوند و محاکمه بشوند و بايد يک تحقيقات بين‌المللی درباره اين جنايت بزرگ رژيم آخوندی صورت بگيرد .

سخنرانان همچنین  جنايات رژيم آخوندی را در داخل ايران، موج اعدامها را و دخالتهای رژیم آخوندی درکشورهای مختلف مثل سوريه و عراق و يمن و لبنان را محکوم کردند.

در این کنفرانس  هيئتهايی از شاهدان و بستگان قربانيان و شهيدان قتل‌عام 67 و جنايت ضدبشری رژيم آخوندی از مشاهدات خودشان برای شرکت کنندگان صحبت کردند.

سخنرانان اين جلسه هم‌چنين همبستگی خودشان را با مردم زلزله‌زده در استانهای غرب کشورمان  ابراز داشتند ، و از اقدامات و فعالیت های مقاومت ایران در راستای کمک رسانی به مردم زلزله زده تقدیر و تشکر کردند.

مشروح این کنفرانس در پست های بعدی گذاشته میشود.