به یاد ۳۰هزار گل سرخ قتل‌عام۶۷ ـ مجاهد شهيد منصوره مصلحی

به یاد ۳۰هزار گل سرخ قتل‌عام۶۷ ـ مجاهد شهيد منصوره مصلحی

به یاد ۳۰هزار گل سرخ قتل‌عام۶۷ ـ مجاهد شهيد منصوره مصلحی

منصوره سال ۱۳۴۰ در خانواده‌ای متوسط در تهران به دنیا آمد. او دختری مهربان و پر عاطفه، بسیار صمیمی و اجتماعی، با شخصیتی مستقل و مصمم بود. او عاشق کوهنوردی، دو و والیبال بود.

همزمان با انقلاب ضدسلطنتی به فعالیتهای سیاسی روی آورد. منصوره بعد از آشنایی با سازمان مجاهدین فعالیتهای خودش را در انجمن هاي دانش‌آموزي آغاز کرد. منصوره بعد از تحصیلات دبیرستان وارد دانشگاه تربیت معلم شد اما مسئولان دانشگاه تاب فعالیتهای منصوره را نیاوردند و بعد از چند ماه او را احضار و حکم اخراج او را دادند. منصوره بعد از دریافت حکم اخراج خود، به اتاق وزیر آموزش عالی رفته و در یک حرکت اعتراضی قوی این کار آنان را محکوم کرد.

بعد از آن منصوره تصمیم گرفت که فعالیتهای اجتماعی خود را با رفتن در میان کارگران افزایش دهد. ابتدا در یک کارگاه توليد ظروف چینی استخدام شد و بعد از مدتی در یک کارخانه تولید دارو مشغول به کار شد. از آن به بعد در بخش کارگری سازمان مجاهدین به فعالیتهای خود ادامه دارد.

بعد از  ۳۰ خرداد و آغاز دستگیریها و اعدامهای گسترده، منصوره به زندگی مخفی روی آورد. حضور پرشور منصوره در تظاهرات ۵ مهر سال60  نیز درخشان بود. او مسئولیت به آتش کشیدن عکس خمینی را همراه با دیگر یارانش به‌عهده داشت. او بعد از تظاهرات نيز با مهارت خاص عليرغم فضاي شديد پليسي ـ نظامي آن روز از صحنه خارج شد.

منصوره در ۱۶ بهمن سال۶۰ دستگیر و زیر بازجویی و شکنجه رفت او به کسانی که با او دستگیر شده بودند پیام داد او را مسئول همه جریانات معرفی کنند تا فشار کمتری بر آنها وارد شود ولي لبهاي رازدار خودش هيچ اطلاعاتي به دشمن نداد.

در سال ۶۵ منصوره از زندان آزاد شد. اما روح ناآرام و عصیانی منصوره در تب و تاب پیوستن مجدد به مجاهدین بود که هنگام خروج از مرز توسط اطلاعات، مجدداً دستگیر و به زندان اوین منتقل شد. منصوره شجاعانه‌تر از پیش، در برابر شکنجه و سلول انفرادی مقاومت کرد. لبهای خندان و چهره مصمم منصوره همیشه الهام بخش بقيه همبندي هايش بود.

او انتخاب کرد تا از هویت خود در مسیر رهایی میهنش تا پای جان دفاع کند. منصوره دلاور مانند هزاران زن و مرد مجاهد، در قتل‌عام۶۷  با فتواي خميني به دار آويخته شد.