به یاد ۳۰هزار گل سرخ قتل‌عام۶۷ ـ ستاره‌های خانواده میرزائی

 به یاد ۳۰هزار گل سرخ قتل‌عام۶۷ ـ ستاره‌های خانواده میرزائی

 به یاد ۳۰هزار گل سرخ قتل‌عام۶۷ ـ ستاره‌های خانواده میرزائی

 در مجموعه خوشه‌های ستاره، مروری کوتاه بر زندگی چند تن از اعضای خانواده میرزائی داریم. شهیدانی که با مقاومت جانانه در برابر دشمن تا آخرین لحظه حیات‌شان ایستادگی کردند.

حسین میرزائي سال۱۳۳۴ در روستای گنج تپه از توابع شهر همدان به دنیا آمد. او در نوجوانی بسیار کوشا و فعال بود و اهل مطالعه بود و همیشه خانواده دوستان و فامیل را به آموختن علم تشویق می‌کرد.

او همواره در کمک به دیگران پیشقدم بود و از هیچ تلاشی در کمک به دیگران فروگذار نمی‌کرد به‌نحوی که از خانواده‌اش می‌خواست که هر چه می‌توانند به نیازمندان کمک کنند. حسین در سال ۱۳۵۳وارد دانشگاه شد و بلافاصله فعالیت‌هایش را با جنبش دانشجویی آغاز کرد. در همین دوران بود که با آرمانهای سازمان مجاهدین آشنا شده و گویی گمشده‌یی را یافته باشد بر تلاشش به‌منظور وصل به سازمان افزود.

به دلیل فعالیتهایش علیه دیکتاتوری شاه در بهار سال۵۷ توسط ساواک دستگیر و مدت کوتاهی در زندان به‌سر برد که نهایتاً در تابستان۵۷ آزاد گردید. پس از آزادی از به فعالیت‌هایش در راستای سرنگونی رژیم شاه گسترش داد.

پس از پیروزی انقلاب، در بخش دانشجویی مجاهدین فعالیت می‌کرد. در ۱۹خرداد سال ۱۳۶۰ دستگیر شد. وی را تا ۷تیر در یکی از کمیته‌های تهران در بازداشت نگهداشتند، سپس او را به زندان اوین منتقل کردند.

او در بیدادگاه رژیم به‌رغم این‌که پیش از سی خرداد دستگیر شده و هیچ‌گونه اتهام فعالیت مسلحانه هم متوجه او نبود به ۱۷سال زندان محکوم گردید. زندان برای حسین عرصة جدیدی برای ادامه مبارزه بود، در هر بندی که قدم می‌گذاشت جمع مجاهدین مقاوم را سازمان داده و متشکل می‌کرد این روحیه رزمنده حسین عاملی بود که دشمن را نسبت به او حساس کرده و همواره جزء نخستین کسانی بود که در هر موقعیتی زیر فشارهای ضدانسانی شکنجه‌گران قرار می‌گرفت. او بارها و بارها زیر شکنجه و بازجویی رفت نه فقط به‌خاطر اطلاعات خارج از زندان بلکه مهمتر از آن به‌دلیل فعالیت‌های تشکیلاتی که در زندان به آن مبادرت می‌ورزید.

حسین قهرمان نهایتاً در جریان قتل‌عام زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷به همراه خواهر و برادر کوچک‌تر از خودش مجاهدان شهید معصومه میرزایی و مصطفی میرزایی با دفاع جانانه از سازمان پرافتخار مجاهدین هیبت پوشالی «هیأت مرگ» خمینی دجال را به سخره گرفتند و با بوسه بر طناب دار مرگ را تسلیم ارادهٴ مجاهد خلق نموده و پرچم شرف و افتخار را به اهتزار درآوردند.

یادشان گرامی باد