نمایشگاه شهیدان قتل عام ۶۷ در منطقه یک پاریس؛ فراخوان به محاکمه عاملان آن -۱۳مرداد۹۷ : پاريس – شهرداري منطقة يك

نمایشگاه شهیدان قتل عام ۶۷ در منطقه یک پاریس؛ فراخوان به محاکمه عاملان آن -۱۳مرداد۹۷ : پاريس – شهرداري منطقة يك

گراميداشت سي هزار شهيد سربدار
در سي‌امين سالگرد قتل عام زندانيان سياسي
فراخوان به محاكمة سردمداران رژيم آخوندي
به‌خاطر جنايت عليه بشريت . // روز جمعه ۱۲ مرداد ۹۷، به‌مناسبت سي‌امين سالگرد قتل عام سي هزار زنداني سياسي توسط رژيم آخوندي در تابستان سال ۶۷، كنفرانسي در شهرداري منطقة يك پاريس كه از ۹ مرداد شاهد برپايي نمايشگاهي در گراميداشت ياد شهيدان سرفراز اين قتل عام است، برگزار شد.

نمایشگاه شهیدان قتل عام ۶۷

در اين برنامه، شركت‌كنندگان نخست از نمايشگاه قتل عام ۶۷ بازديد به‌عمل آوردند. در اين نمايشگاه تصاويري از شهيدان سربدار قتل عام، مزارهاي دست‌جمعي و هم‌چنين اسناد جنايت عليه بشريت هم‌چون فتواي خميني بمنظور كشتار همة مجاهدين زنداني، تصاوير و سوابق اعضاي هيأت‌هاي مرگ خميني و نيز فراخوان‌ها و موضع‌گيري‌هاي بين‌المللي و دستاوردهاي جنبش دادخواهي در معرض بازديد گذاشته شده است.

در كنفرانس شهرداري منطقة يك پاريس، ژان-فرانسوا لوگاره شهردار منطقة يك و ساير سخنرانان بر ضرورت تحقيقات بين‌المللي به منظور محاكمه عاملان قتل عام ۶۷ به‌عنوان جنايت عليه بشريت تأكيد كردند.

آقاي لوگاره تأكيد كرد كه هر چه زمان مي‌گذرد به‌يمن تلاش مقاومت ايران و زحمات خانواده‌هاي شهيدان، پرده‌هاي بيشتري از اين جنايت برداشته مي‌شود.

سپس سروناز چيت‌ساز مسئول كميسيون زنان شوراي ملي مقاومت، پيام خانم مريم رجوي رئيس‌جمهور برگزيدة مقاومت را به كنفرانس در شهرداري منطقة يك پاريس قرائت كرد.

خانم رجوي در بخشي از اين پيام اقرارهاي سران ديكتاتوري آخوندي در دفاع از قتل عام ۶۷ را «اسناد تازه‌یی درباره جنایت علیه بشریت توسط آخوندهای حاکم» دانست، و افزود: « قتل‌عام شدگان، الهام‌بخش جامعه ایران به‌ویژه جوانان هستند. در قیام‌های هشت ماه اخیر، تظاهرکنندگان به یاد شهیدان قتل‌عام‌شده و تحت تأثیر آن‌ها هستند».

خانم رجوی ضمن تشکر از شهردار منطقه یک پاریس به خاطر دفاع از حقوق بشر در ایران، تأکید کرد: در همین هفته، مردم شهرهای کرج و اصفهان و شیراز و بسیاری دیگر از شهرها به‌تظاهرات خیابانی علیه آخوندها دست زده‌اند. این اعتراضات در هشت ماه گذشته در سراسر ایران ادامه یافته است.

این اعتراضات موقعیت آخوندها را به‌شدت به‌خطر انداخته است. آن‌ها برای خروج از بحران می‌خواستند در یک سوء قصد تروریستی، گردهم‌آیی سالانه مقاومت در پاریس در ۹تیر را هدف قرار بدهند.

در اين برنامه همچنين آثاري از زندانيان از بندرسته از زندان‌هاي رژيم آخوندي، درباره حماسه‌هاي خاموش شهيدان قهرمان قتل عام ۶۷ معرفي شد.

گزارش مشروح كنفرانس در شهرداري منطقة يك پاريس، متعاقباً از سيماي آزادي پخش خواهد شد.

شهرداري منطقة يك پاريس در پايگاه اينترنتي رسمي خود دربارة نمايشگاه يادبود شهيدان قتل عام 67، اعلام كرد: در تابستان سال ۱۹۸۸، رژيم ايران ده‌ها هزار زنداني سياسي را در سراسر ايران، به‌طور خودسرانه اعدام كرد. (اين رژيم) هرگز اين اعدام‌ها را به‌رسميت نشناخته و هيچ‌گونه اطلاعاتي را دربارة تعداد زندانيان اعدام‌شده، ارائه نكرده است… اين كشتار در اواخر ژوئيه (سال ۱۹۸۸) شروع شد و به‌مدت چند ماه، بي‌وقفه ادامه يافت… تا پايان (اين قتل عام) در پاييز همان سال…، ۳۰هزار زنداني سياسي كه اغلبشان… از سازمان مجاهدين خلق ايران بودند، اعدام شدند.

شهرداري منطقة يك پاريس خاطرنشان كرد: عفو بين‌الملل به‌تازگي تلاش‌هاي رژيم (ايران) را براي از بين‌بردن آثار گورهاي دسته‌جمعي قربانيان اين قتل عام وحشتناك محكوم كرده است. (قتل عامي كه) هم‌چنان بدون مجازات باقي مانده است.

نمایشگاه شهیدان قتل عام ۶۷
نمایشگاه شهیدان قتل عام ۶۷
نمایشگاه شهیدان قتل عام ۶۷
نمایشگاه شهیدان قتل عام ۶۷
تصويب قطعنامه علیه نقض حقوق بشر در ايران در مجمع عمومی ملل متحد

تصويب قطعنامه علیه نقض حقوق بشر در ايران در مجمع عمومی ملل متحد

مريم رجوي به تشکیل کمیسیون تحقيق ملل متحد پيرامون قتل عام ۶۷ و فراهم كردن ترتيبات محاكمه مسئولان فرا مي‌خواند روز سه شنبه ۲۸ آذر (۱۹دسامبر) مجمع عمومی ملل متحد شصت و چهارمین قطعنامه علیه نقض حقوق بشر در ایران را به تصویب رساند. Read More

جنبش دادخواهی برای قتل عام سی هزار زندانی سیاسی درسال ۶۷، رسالتی انسانی و میهنی

فراخوان جنبش دادخواهی برای قتل‌عام سی هزار زندانی سیاسی در سال ۶۷ ، شیپور بیداری است. بانگی فراگیر است که هر روز طنین بیشتری می‌یابد و وجدانهای خفته را هوشیار می‌کند و فراخوان به رسالتی انسانی و میهنی است.

حتماً می‌دانید که جنایت علیه بشریت و کشتار جمعی انسانها، یک جرم و جنایت ضدبشری است و تلاش برای پوشاندن آن و حتی چشم ‌پوشی نسبت به آن و کمک برای پوشاندن آثار جنایت، از نظر حقوق بین‌الملل و از نظر هر منطق حقوقی، یک جنایت بسیار بزرگ است. در قتل عام سال ۶۷ ، علاوه بر كشتار بيرحمانه زندانيان سياسي ، این جنایت دومي را هم آخوندها مرتکب شده‌اند.

اما عليرغم تمام تلاش هاي ولي فقيه و اعوان و انصارش ، جنبش دادخواهی زلزله ‌ای شده است که آخوندهایي كه تلاش داشتند، اين جنايت هولناك را بپوشانند، بیرون کشیده است. در این میان فسیل‌هایی هم هستند که هرگز فکر نمی‌کردند روزی به درد سايت ها و رسانه هاي جهل و جنايت نظام آخوندی بخورند. چند روز قبل، سايت حكومتي مشرق ، در تاريخ ۲۱ آذر ۹۶، به سراغ آخوند ناطق نوری رئیس سابق مجلس و از دست اندرکاران جنایات و کشتارهای وحشیانه دهه ۶۰، رفته است. بگذريم كه تأخیر سی سالة‌ آخوند ناطق نوری ، گویای نفوذ و گستردگی جنبش دادخواهی در جامعه اي است که یقة بسیاری را گرفته و جلو دوربین و میکروفون آورده است. او طی مصاحبه یی در باره فیلم سازی سفارشی خامنه ای در واکنش به فایل صوتی آقاي منتظری و بالا گرفتن جنبش دادخواهی قتل عام سی هزار زندانی سیاسی درسال ۶۷، وحشت آخوندهای قاتل را از  خشم مردم ایران و محاکمه به خاطر جنایت علیه بشریت برملا کرده است.

ناطق نوري، ضمن تاکید بر لزوم فیلمسازی و سرهم کردن جعلیات آخوندی برای تحریف حقایق تاريخي، يعني همان جنايتي كه در ابتدا به آن اشاره كرديم ، اعتراف ميكند که تلاشهای گسترده حکومتی تاکنون نتوانسته است تاثیری در جنبش دادخواهی و اعتراضات عمومی بگذارد.

وی اذعان کرد که اظهارات خامنه ای و دیگر آخوندهای حکومتی ، منفعلانه و ضعيف بوده و نتوانسته اند به خوبی از قتل عام دفاع کنند و جوانان و نسلهای بعد از انقلاب و به قول خودش نوه هاي آنها ، همچنان می پرسند چرا زندانیانی را که اسیر بودند قتل عام کرده اید؟

به قسمتی از اظهارات ناطق نوری توجه فرمایید: ” یكی از مشكلاتی كه پارسال و امسال بوجود آمد این بود كه ماجرای فایل صوتی كه پخش شد بنظر من خوب دفاع نشد, آن آقایانی كه صحبت كردن منفعلانه صحبت كردند, ضعیف برخورد كردند, برای مردم جا نیفتاد، بالاخره نوه های ما, نوه های نسل اولی ها, دومیها ، اینها می آیند میگن كه اینها مگر دستگیر نشدن توسط شما, مگر محاكمه شون نكردید, مگر زندانشون نكردید, چرا بعدش اسیرهای دست خودتون رو اعدام كردید؟ ”

بنابراين حالا بعد از ۳۰ سال در داخل کشور، در عمق جامعه، شاهد برانگیختگی جوانان هستيم. يادتان هست كه مدتي قبل فيلمي را از دانشگاه تبريز پخش ميكردند كه جوانی را نشان می‌داد، كه اصلاً سنش به وقایع سال ۶۷ نمی‌رسید؛ ولی می‌پرسید که واقعه‌ ۶۷ چه بوده و چه خبر بوده است؟ يا جوان دانشجوي ديگري كه هنگام رفتن يكي از نمايندگان مجلس به يكي از دانشگاه ها به او گفته بود اگر ما تعیین تکلیف نکنیم که سال ۶۷ چه گذشته است، … که تاریخ ما را نمی‌بخشد!

این همان جامعه اي است که به خروش آمده است. دادخواهی اتفاقاً دارد به ضعیف‌ترین و آسیب‌پذیرترین نقطة‌ نظام حاكم ، ضربه‌های کوبنده می‌زند. با توجه به اين كه در قوانين بين المللي و قوانين مهم در كشورهاي مختلف، جنايت هرگز شامل مرور زمان نميشود،  ضربه را برپيكر قتل‌عام كنندگان می‌زند، فرجام و پیآمد و انتهایش، سرنگونی رژیم قتل‌عام کننده خواهد بود.